Zabıta Alımları ve Başvuru Şartları

Zabıta olmak için yapmanız gerekenleri haberimizde anlatmaya çalıştık.Zabıta'nın görevleri ve başvuruları için nelerin yapılması gerektiği ile ilgili detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

27.09.2015 - 21:46
27.09.2015 - 21:46
Zabıta Alımları ve Başvuru Şartları

Belediyelerde en sağlam kadrolardan birisi olan Zabıtalık hakkında bir araştırma yaptık ve sizlere sunmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere hem sözleşmeli hem de kadrolu olarak belediyeler artık alım yapmaktadır. Ancak zabıta memuru olmak içinde bazı kriterler ön koşul olarak sunulmaktadır. Kimler olabilir peki ? Bu makalemizde sizlere bu kadro için bilgiler vereceğiz. Elbette herkes zabıta memuru olamıyor. Bunun içinde kriterleri taşıyor olmanız gerekmektedir. Bunlardan örnek verecek olursak Boy,Kilo,Yaş ve Askerlik durumları karşımıza çıkmaktadır. Belediyeler açık kadrolara yaptıkları alımlar ile bu kriterlere uygun olanları almaktadır. “Ben Zabıta Olabilir miyim ?” sorusu belki de en çok sorulan sorulardandır. Şartları taşıyorsanız evet olabilirsiniz. Detayları aktaralım.
Zabıtanın Görevleri: Bu mesleği yapmak istiyorsanız il ya da ilçe belediyelerde zabıta olarak görev almak istiyorsanız öncelikle mesleğin getirdiği özellikler ve görevler neler bilmek zorundasınız. Ona göre bir tercih yapmalısınız. Dışarıdan  görüldüğü kadar kolay bir iş olmadığını belirtmek istiyoruz. Sadece seyyar satıcıları engellemek Zabıtanın görevi değildir. Belediyeden izin almadan çalışan ruhsatsız,insan sağlığını hiçe sayan işletmelere göz açtırmamak,Şehirdeki içme sularının denetimlerini yapmak ve Belediyece satışa sunulmuş olan mal ve ürünlerin denetimlerini gerçekleştirmek üzere işletmeleri kontrol etmek gibi belli başlı görevleri vardır.


  

HABER YORUMLARI