Yeni Zelanda'da 7,1 şiddetinde korkutan deprem!

Çok şiddetli deprem oldu! Yeni Zelanda'da 7,1 şiddetinde korkutan deprem meydana geldi! Yeni Zelanda'nın açıklarında, Gisborne kentinin kuzey doğusunda 7,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Peki şiddetli depremde ölen ya da yaralanan oldu mu? Meydana gelen depremle ilgili merak edilen detaylar haberimizde...

01.09.2016 - 21:32
01.09.2016 - 21:32

Yeni Zelanda'da 7,1 şiddetinde korkutan deprem! Yeni Zelanda'nın açıklarında, Gisborne kentinin kuzey doğusunda 7,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Peki şiddetli depremde ölen ya da yaralanan oldu mu? Meydana gelen depremle ilgili merak edilen detaylar haberimizde...

Yeni Zelanda'nın açıklarında, Gisborne kentinin kuzey doğusunda 7,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu'nun, merkezini Gisborne kentinin 167 kilometre kuzey doğu bölgesi olarak açıkladığı depremin yerin 30,7 kilometre derinliğinde oluştuğu belirtildi.

Depremin, yerel saatle 04.37'de meydana geldiği belirtilirken, can ve mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Papua Yeni Gine’de 6,7 büyüklüğünde deprem

Papua Yeni Gine’de 6,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından bölgede tsunami uyarısı yapılmadı.

Büyük Okyanus’un güneybatısında yer alan Papua Yeni Gine’de 6,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, merkez üssü Namatanai Adası’nın 39 kilometre batısında olan depremin 499 kilometre derinlikte kaydedildiğini açıkladı.

Can ve mal kaybına ilişkin henüz bir bilgi olmayan depremin ardından bölgede tsunami uyarısı yapılmadı.

Papua Yeni Gine’de 30 Nisan’da yine 6,7 büyüklüğünde, 5 Mayıs’ta da 7,2 büyüklüğünde deprem olmuştu.

Yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip Papua Yeni Gine, “Pasifik Ateş Çemberi” olarak adlandırılan deprem ve volkan kuşağında yer alıyor.

HABER YORUMLARI