PTT'den personel alımı hakkında flaş duyuru!

PTT'den personel alımı hakkında flaş duyuru! PTT'den yapılan açıklama memur adaylarını üzdü.PTT İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda, bazı basın basın yayın organlarında çıkan PTT personel alım haberleri yalanlandı. İşte o açıklamalar ve yayınlanan duyuruya ilişkin detaylar...

30.08.2016 - 01:35
30.08.2016 - 01:35
PTT'den personel alımı hakkında flaş duyuru!

PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş.) tarafından personel alım açıklaması yapıldı. PTT İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda, bazı basın basın yayın organlarında çıkan PTT personel alım haberlerinin asılsız olduğu belirtildi. PTT’nin lise mezunları arasından personel alımı yapacağına dair yapılan haberlerin doğru olmadığı belirtilirken, PTT tarafından şu an için herhangi bir personel alımının söz konusu olmadığı açıklandı.

PTT İnsan Kaynakları Daire Başkanlığının yaptığı açıklamada personel alımlarının Devlet Personel Başkanlığı (DPB) ve PTT’nin resmi internet adreslerinden yayınlanmakta olduğu ve bunların dışındaki haberlere itibar edilmemesi vurgulandı. PTT tarafından lise mezunu personel alımı yapılacağına yönelik yapılan asılsız haberler binlerce işsiz gencin hayalleri ile oynamak anlamına geldiğini düşünüyor ve mymemur.com.tr olarak bu haberleri yapanları kınıyoruz.

PTT tarafından en son personel alımı 2016 yılı Mayıs ayı içerisinde yapılmıştı. PTT son yaptığı personel alımı ile lise mezunu, önlisans mezunu ve lisans mezunu 1038 personel alımı gerçekleştirmişti.

PTT Personel Alımını Yalanladı

Bilindiği gibi son zamanda sosyal medya da çok sayıda paylaşımlar yapılmaya başlandı. Buna göre Posta, Telefon, Telgraf Teşkilatı başta olmak üzere pek çok kurumun personel alımı yapılacağı duyurulmaktadır. İlk olarak Emniyet Genel Müdürlüğünün 10 bin personel alımı yapacağı hakkında paylaşımlar yapıldı bunun asılsız olduğu konusunda açıklama yapılmıştı.

Posta, Telefon, Telgraf Teşkilatının sosyal medya da yazan haberlere göre en az lise mezunu olmak şartı ile personel alımı yapacağı belirtilmektedir. Bugün yapılan açıklama ile bu haberlerinde asılsız olduğu konusunda uyarı yapıldı.

HABER YORUMLARI