ÖSYM’den flaş KPSS duyurusu!

ÖSYM'den son dakika KPSS açıklaması geldi. ÖSYM’den KPSS ortaöğretim sınavına girecek adaylar için duyuru! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 20 Kasım 2016 Pazar günü yapılacak ortaöğretim sınavı ile ilgili olarak duyuru yapıldı. 2016 KPSS ortaöğretim sınavında işitme engelliler için işaret dilialt yazılı sınav kuralları yayınlandı.İşte ÖSYM'nin yaptığı o duyuru ve merak edilen ayrıntılar...

15.11.2016 - 22:58
30.11.-0001 - 00:00

ÖSYM'den son dakika KPSS açıklaması geldi. ÖSYM’den KPSS ortaöğretim sınavına girecek adaylar için duyuru! Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 20 Kasım 2016 Pazar günü yapılacak ortaöğretim sınavı ile ilgili olarak duyuru yapıldı. 2016 KPSS ortaöğretim sınavında işitme engelliler için işaret dili-alt yazılı sınav kuralları yayınlandı.İşte ÖSYM'nin yaptığı o duyuru ve merak edilen ayrıntılar...

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda 2016 KPSS ortaöğretim (lise) sınavına girecek olan işitme engelli adaylar için duyuru yapıldı. Duyuruda işitme engelli adaylar için işaret dili-alt yazılı sınav kuralları yayınlandı. Aşağıdaki bağlantıdan tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim (lise) sınavı 20 Kasım 2016 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınava başvuran aday sayısı 3 buçuk milyon olarak açıklanmıştı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı da görev istemediği halde birçok öğretmene mecburi sınav görevi vermişti. Özel okullarda dahi ÖSYM sınav gerçekleştirilecek. MEB’in resmi okulları yetmeyince özel okullara da bu kapsamda görev verildi.

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan bugünkü duyuruda 20 Kasım 2016 Pazar günü uygulanacak olan 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretime girecek olan işitme engelli adayların sınavda uymaları zorunlu olan sınav kuralları işaret dili-alt yazılı olarak tüm bilgilendirmenin yer aldığı bağlantı paylaşıldı.

Ayrıca KPSS 2016/2 merkezi yerleştirme başvuruları ve tercih kılavuzu ÖSYM tarafından 2016 KPSS ön lisansın tamamlanmasının ardından 2016 KPSS ortaöğretim sınavının tamamlanması bekleniyor. ÖSYM sınav takvimine göre başvuru ve tercihler 21 Aralık ile 30 Aralık tarihleri arasında yapılabilecek. İşitme engelli adaylar için işaret dili-alt yazılı sınav kuralları için TIKLAYINIZ.

HABER YORUMLARI