2017-01-17 22:43:45

Recep İvedik 5'e şok üstüne şok!

Recep İvedik 5'e şok üstüne şok! Şahan Gökbakar'ın başrolde yer aldığı 'Recep İvedik 5' filminde geçen Türk sporcu ile Azerbaycanlı boksör arasındaki diyalog gündemdeki yerini koruyor. AK Parti Milletvekili Necdet Ünüvar, o sahnenin filmden çıkarılması için Gökbakar'a mektup yazacağını açıkladı. İşte o açıklamalar ve merak edilen ayrıntılar...

Recep İvedik 5'e şok üstüne şok!

Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, 'Recep İvedik 5' filminde, Türk ve Azerbaycanlı boksörlerin müsabakasındaki abartılı diyalog ve sahnelerin çıkartılması için Şahan Gökbakar ve filmin yapımcısına mektup yazacak. 

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, önceki gün fragmanı yayınlanan 'Recep İvedik 5' filmine tepki gösterdi. Filmde, 'Recep İvedik'in Türk sporcu olarak uluslararası arenadaki müsabakalarını gösteren sahnelerin yer aldığını ifade eden Ünüvar, "Filmde bir boks sahnesi var. Bu sahnede, Türk vatandaşı ile Azerbaycan vatandaşı iki boksörün müsabakası var. Orada diyaloglar ve mücadele var. Ben oradaki abartılı diyaloglar ve sahnelerden rahatsız oldum" şeklinde konuştu.

Ünüvar, fragmanı izleyen Azerbaycan'daki çok sayıdaki dostunun, kendisine ulaşarak rahatsızlıklarını ilettiğini söyledi. Türkiye ile Azerbaycan arasında; aynı dil, din, kültür, tarihi doku ve gönül coğrafyasından gelmenin verdiği bir dostluk ve kardeşlik olduğunu vurgulayan Ünüvar, "Bir film sahnesi ile bu dostluk bozulur mu? Bozulmaz ama  niçin böyle bir film sahnesinde birbirimizi rahatsız edecek, kıracak bir diyalog,  sahne olsun. Açıkcası oradaki diyaloglardan rahatsız oldum. Siz güldürmeyi  amaçlıyor olabilirsiniz, belki buna gülen bir iki kişi de olabilir ama buna  üzülen insan sayısı çok daha fazla olacaktır" değerlendirmesini yaptı.

Necdet Ünüvar, Türkiye ve Azerbaycan'ın etle tırnak gibi olduğunu, hangisi üzülse diğerinin üzüldüğünü, hangisi sevinse diğerinin sevindiğini  belirtti.

"TÜRKİYE-AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİNİ ZEDELEMEYE YÖNELİK..."

İki ülke sporcularının uluslararası arenalarda karşılaştıkları maçlarda, sporun getirdiği rekabetin koşulları içerisinde centilmence mücadele ettiklerinin altını çizen Ünüvar, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hangisi yenerse yener ama müsabaka bittikten sonra, maçı kaybeden  kazananı centilmence tebrik eder. Türkiye ve Azerbaycan'ın diğer ülke sporcuları  ile mücadelesinde, Türkiye Azerbaycan'ı, Azerbaycan da Türkiye'yi tutar.  Azerbaycanlı sporcu başka ülkenin sporcusu ile yaptığı maç sonunda şampiyon  olunca Türk seyirciler Azerbaycan bayrağını dalgalandırmaktan, Türk sporcu başka  ülke sporcusu ile yaptığı maç sonunda şampiyon olunca da Azerbaycanlı seyirciler  Türk Bayrağı'nı dalgalandırmaktan ve sporcuyu tebrik etmekten büyük mutluluk  duyarlar. Bizim alışkın olduğumuz sahne budur.

Filmdeki o sahne, hem Türkiye-Azerbaycan kardeşliğini yansıtmayan hem de sporun içindeki o centilmenlik duygularına biraz ters bir durum. Oradaki sahneler ve ifadeler, çok abartılı ve realiteden de uzak bir tablo. Bu film  bahane edilerek, şu anda çok üst düzeyde olan Türkiye-Azerbaycan dostluğunu ve  kardeşliğini zedelemeye yönelik birilerinin ağzına malzeme vermemek lazım."

Necdet Ünüvar, filmin oyuncusu Şahan Gökbakar ve yapımcısına, filmle ilgili rahatsızlığını dile getiren mektup yazacağını söyledi. Gökbakar'ın instagram hasabında, fragmanın altına yazdığı yazıda, "Türkiye ve Azerbaycan dostluğunun ve kardeşliğinin çok önemli olduğunu" vurguladığını kaydeden Ünüvar, mektubunda, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkileri doğru yansıtmayan o sahnenin, filmden çıkartılmasını rica edeceğini  bildirdi.

Ünüvar, filmde o sahnenin olmamasının, Türkiye-Azerbaycan arasındaki kadim dostluk açısından daha önemli olacağını düşündüğünü kaydetti.

 Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda