2015-07-08 15:34:32

Memur-Sen üye hedefini açıkladı!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, üye hedeflerini açıkladı.Yalçın, birinci hedeflerinin 850 bini bulan üye sayılarını 1 milyonun üzerine çıkarmak, ikinci hedeflerinin ise tecrübe ve birikimlerini, medeniyet coğrafyalarının sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşmak olduğunu bilirdi.

Memur-Sen üye hedefini açıkladı!

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Resmi Gazete'de yayımlanan, memur sendikalarının üye sayılarını içeren tebliğde, Memur-Sen'in 836 bin 505 üyeye ulaştığının belirtildiğine dikkati çekti.

Memur-Sen ve bağlı sendikaların, üye sayılarıyla rakiplerine fark attığını kaydeden Yalçın, bazı hizmet kollarında rakiplerini ikiye, hatta üçe katladıklarını ifade etti.

Uluslararası toplumda etkili bir konfederasyon oluşturmak istediklerini vurgulayan Yalçın, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Birinci hedefimiz 850 binleri bulan üye sayımızı 1 milyonun üzerine çıkarmak. İkinci hedefimiz Türkiye'de edindiğimiz tecrübe ve birikimleri, medeniyet coğrafyamızın sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşmak. Bu kapsamda, Balkanlar başta olmak üzere medeniyet coğrafyamızın sivil toplum kuruluşlarıyla ittifaklar kurmak, ortak platformlar oluşturmak istiyoruz. Bu yolda ilk adımları attık, karşılıklı ziyaretler başladı. Üçüncü hedefimiz, Batı dünyasının ve demokrasilerinin kurduğu uluslararası platformlarla eşit şartlarda diyalog kurmak, insanlığın ortak beklentileri noktasında işbirliği yapmak."

Yalçın, son olarak da Türkiye'nin hem demokrasisini hem de ekonomisini büyütmeyi, ülkenin gelişen refahı ve özgürlüklerinden pay almayı hedeflediklerini kaydetti.


Yorumlar
GÜNCEL
Babalar Günü yarın!

Babalar Günü yarın!

3 çocuğa yüzde 10 vergi indirimi geliyor

3 çocuğa yüzde 10 vergi indirimi geliyor

Ramazan Bayram tatili 9 güne uzatıldı!

Ramazan Bayram tatili 9 güne uzatıldı!