2016-12-17 21:32:09

MEB Rehber Öğretmenlik Kursu Açtı

MEB Rehber Öğretmenlik Kursu Açtı! Rehber öğretmenlik kursu 2017 yılı 1.dönem başvuru takvimi yayınlandı. 7 farklı ilde bin 640 kontenjanlık rehberlik kursu başvuru şartları belli oldu. İşte Rehber Öğretmenlik Kursuna ilişkin merak edilen ayrıntılar...

MEB Rehber Öğretmenlik Kursu Açtı

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı rehberlik kuşlarının ilki için düğmeye basıldı.  MEB 2017/1 Rehberlik kursları Rize, Ankara, Yalova, Mersin, Erzurum, İstanbul ve Aksaray illerinde yapılacak. Başvurular 19 Aralık 2016 tarihinde 11.00 ile 14.00 saatleri arasında yapılacak. Başvuru günü öncesinde sizleri anlık olarak kurs başlama saati ile ilgili olarak tekrar hatırlatma yapacağız.

Kontenjanların dolmaması halinde 19 Aralık 2016 tarihinde 14.30'dan 23.59'a kadar ikinci başvuruların da alınacağı belirtildi. Kurslar 2 Ocak 2017 ile 3 Şubat 2017 arasında 33 gün sürecek. Her il için kontenjan sayıları farklı olduğunda aşağıdaki bağlantıdan gerekli başvuru detaylarına ulaşabilirsiniz.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumlan Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru şu şekildedir: Rehber öğretmen görevlendirme zorunluluğu bulunan özel okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görevlendirilecek öğretmen ihtiyacı için kurs düzenlenecek.

Kurslara Felsefe Grubu Öğretmenliği mezunları, Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı belgesi bulunan Felsefe Bölümü (En az 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığını belgelendirenler) ve Sosyoloji Bölümü (En az 16 kredi Felsefe, en az 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirenler) mezunları başvuru yapabilecek.

Ayrıca Eğitim Fakültelerinin; eğitim programları ve öğretimi, eğitim yöneticiliği ve denetçiliği, eğitimde ölçme ve değerlendirme, eğitim yönetimi teftişi ve planlaması ile halk eğitimi bölümü veya anabilim dalları lisans mezunu olup özel okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde halen görev alan öğretmenlerin de katılabileceği açıklandı.Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda