2017-04-20 13:23:04

KPSS Şartı Olmadan Kamuya 27 Bin 23 Memur Personel Alınıyor

Birçok kamu kurum veya kuruluş bünyelerindeki memur personel eksikliklerini gidermek amaçlı toplamda 27 bin 23 memur personel alıyorlar.

KPSS Şartı Olmadan Kamuya 27 Bin 23 Memur Personel Alınıyor

Kamu kurum veya Kuruluşların yapmış oldukları duyurulara göre memur personel eksikliğini gidermek amaçlı toplamda 27 bin 23 memur personel alımı yapacaklar. Alım yapacak kurumlar, Miili Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK, Türk Hava Yolları, Diyanet işleri Başkanlığı ve jandarma Genel Komutanlığı dır. Bu kurumlar alım yapacağı pozisyonlar için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. İlanlar hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgileri inceleyiniz.

Milli Savunma Bakanlığı 25 Personel Alımı : Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunan personel eksikliğini gidermek amaçlı toplamda 25 kişilik kadro ile Sözleşmeli Olarak Personel alımı yapacak. Alınacak olan sözleşmeli bilişim personeli adayları başvurularını en geç 21 Nisan 2017 tarihine kadar gerçekleştirmesi gerekmektedir. 
Milli Savunma Bakanlığı personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar, 07 Nisan 2017 tarihi ile 21 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden indirilecek olan başvuru formu ile birlikte Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne (Yahya Galip Cad. Bakanlıklar/ANKARA) elden teslim edilmek suretiyle yapılacaktır.

TÜBİTAK 62 Personel Alımı: TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü toplamda 62 kişilik boş kadro ile Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan personel alımı gerçekleştirecek. Adaylar başvurularını en geç 26 Nisan 2017 tarihine kadar yapmalıdırlar. 
TÜBİTAK personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, ilan yayımlandıktan itibaren en ge. 26 Nisan 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular son başvuru günü saat 17:00 a kadar yapılması şarttır. İlana başvuruda bulunmak için “www.uzay.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

Türk Hava Yolları 250 Personel Alımı: Türk Hava Yolları 13 Nisan 2017 tarihli duyurusuna göre bünyesindeki personel eksikliği için iki farklı ilan ile toplamda 250 personel alacak.
Başvuru yapacak adaylar, yukarıdaki şartlara uygun olmaları dahilinde başvurularını İnternet üzerinden yapacaklardır. Bunun dışında yapılan hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir.

200 İİBF mezunu adaylar başvuruları ( https://www4.thy.com/cv/cvUzmanSosyal.jsf ) linkinden yapabilir.
50 Mühendislik kadrosu için adaylar başvurularını ( https://www4.thy.com/cv/cvUzmanMuhendis.jsf) adresinden yapabilirler.

Diyanet İşleri Başkanlığı 36 Personel Alımı: Diyanet İşleri Başkanlığı birçok ilde alım gerçekleştiriyor. Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS şartı olmadan Merkez ve Taşra teşkilatındaki personel eksikliğini tamamlamak için Tekniker pozisyonunda personel alımıyapıyor. Merkez teşkilatına 5 tekniker ve Taşra teşkilatına 31 Tekniker olmak üzere toplamda 36 Tekniker alımı yapılacak.
Naklen alım ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar, 18 Nisan 2017 tarihi ile 28 Nisan 2017 tarihleri arasında saat 16:30 a kadar başvuruların yapılmış olması gerekemketdir. Başvurular, İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine tarihlerinde istenen belgelerle birlikte şahsen yapılacaktır. Başvuru için adaylardan, Kimlik numaralı T.C. Kimliği, Öğrenim durumunu gösteriri diploma ve Başvuru yaptığı unvanda çalışmaya mani bir engeli bulunmadığına ve sabıka durumuna ilişkin yazılı beyanı. ile başvuru yapılacaktır. Başvurusu onaylanana ve sınava girmeye hak kazananların sınav tarihi ve yeri Diyanet İşleri Başkanlığının resmi internet sayfasın  (www.diyanet.gov.tr) ilan edilecektir. 

Milli Savunma Bakanlığı 24 Bin Erbaş ve Uzman Erbaş Alımı: Milli Savunma Bakanlığı 24 bin kişilik kadro ile 11 bin Sözleşmeli Uzman Erbaş ve 13 Bin Sözleşmeli Erbaş olmak üzere toplamda 14 bin askerli personel alacak. 
BAŞVURU NASIL VE NE ZAMAN YAPILIR?
Başvuruda bulunacak olan Uzman Erbaş adayları, başvurularını http://www.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra, kıt’a özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir. Başvurular en geç 01 Mart 2017 tarihine kadar yapılmalıdır

Jandarma Genel Komutanlığı 2 Bin 650 Astsubay Alımı: Jandarma Genel Komutanlığı bay ve bayan aday olmak üzere toplamda 2 bin 650 kişilik kadro ile Sözleşmeli Astsubay alımı gerçekleştirecek. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları dahilince başvurularını en geç 28 Nisan 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

 Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda