2016-12-20 21:32:03

KPSS 2016/2’de bütün lise mezunlarının başvurabileceği kadrolar

Memur adaylarının heyecanla beklediği KPSS 2016/2 tercihleri yarın başlıyor. KPSS 2016/2’de bütün lise mezunlarının başvurabileceği kadrolar hangileri? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından KPSS 2016/2 memur alımı için kılavuzun yayınlanması ile 2001 kodlu herhangi bir ortaöğretim mezunu hangi kadrolara başvuru yapacak. Hangi kurumlar lise mezunu personel alımı yapacak. İşte yapılacak memur atamasına ilişkin merak edilen detaylar...

KPSS 2016/2’de bütün lise mezunlarının başvurabileceği kadrolar

Memur adaylarının heyecanla beklediği KPSS 2016/2 tercihleri yarın başlıyor. KPSS 2016/2’de bütün lise mezunlarının başvurabileceği kadrolar hangileri? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından KPSS 2016/2 memur alımı için kılavuzun yayınlanması ile 2001 kodlu herhangi bir ortaöğretim mezunu hangi kadrolara başvuru yapacak. Hangi kurumlar lise mezunu personel alımı yapacak. 

Devlet Personel Başkanlığı tarafından ÖSYM’ye gönderilen KPSS tercih kılavuzundan önce kadrolar açıklanmış ve lise, önlisans ve lisans için toplam 2051 kadro olduğu ne yazık ki belli olmuştu. 6 milyona yakın KPSS adayı yarışıyor ve milyonlarca aday sadece 2051 kadro için mücadele edecek. Lise için zaten 151 kadro bulunmaktaydı.

Kılavuz yarın yayınlanacak ve 21 Aralık itibarı ile tercihler alınmaya başlayacak. Tüm mezuniyet alanları açısından aynı anda başlayacak başvurular 30 Aralık’a kadar devam edecek. Bugünkü yazı dizimizde de lise, önlisans ve lisans bölümlerine ayrılan kadrolar için kimlerin başvuru yapabileceği.

Bu kapsamda herhangi bir lise mezunu aday hangi branşlara başvuru yapabilecek. İşte lise mezunu 3 buçuk milyon adayın tercih edeceği kadrolar ve kurumların detayları.

Şoför, kaloriferci, memur, hizmetli, zabıta memuru, hizmetli, aşçı alımları yapılacak. Maliye Bakanlığına şoför alımı 10 adet, Erciş belediye başkanlığına zabıta memuru alımı 15 adet kadro oldu. diğer Bakanlık, Başkanlık ve üniversiteye alımlar ise oldukça az.

Dışişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Erciş Belediye Başkanlığı, Bayburs Üniversitesi, Gümüşhane üniversitesi, Atatürk üniversitesi, Anadolu üniversitesi, Yalova üniversitesi, Giresun üniversitesine alımlar yapılacak.Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda