2015-04-27 11:02:04

Kamu-Sen'den tüm sendikalara 1 Mayıs çağrısı!

1 Mayıs'a sayılı günler kaldı. Kamu - Sen 1 mayıs için çağrıda bulundu. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, tüm sendikalara 1 Mayıs çağrısı yaptı.

Kamu-Sen'den tüm sendikalara 1 Mayıs çağrısı!

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, tüm sendikalara hitaben, "Taksim hassasiyetinizi anlıyorum, saygı duyuyordum. Ama gelin siyasal iktidarın bu tuzağına düşmeyin. Yine 1 Mayıs'ı sis bombaları arasında problemlerin tartışılmadığı bir gün olarak kutlanmasına, iktidarın nemalanmasına fırsat vermeyelim"dedi.

Koncuk, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, 1 Mayıs'ı Kamu-Sen olarak her zaman adına uygun, çalışma hayatının problemlerinin anlatıldığı bir gün olarak kutlanması taraftarı olduğunu ancak yıllardır 1 Mayısların maalesef "Taksim kavgasının" içerisinde tartışıldığını belirtti.

Bu durumun çalışma hayatının problemlerinin kenarda kalmasına neden olduğunu, Taksim'de atılan biber gazları ve TOMA'ların sıktığı suların hep gündeme oturduğuna dikkati çeken Koncuk, şunları söyledi:

SİYASAL İKTİDAR BU TEZGAHI OLUŞTURUYOR

"Nerede emek, alın teri, dayanışma? Ben böyle bir anlayışı doğru bulmuyorum. Bu anlayıştan Türkiye'de nemalananlar var. Siyasal iktidar da nemalanıyor. 1 Mayıs hassasiyeti olan örgütlerin, bu hassasiyetine saygı duyarım. Ama siyasal iktidarın bu tuzağına düşmemek lazım. Siyasal iktidar bu tezgahı oluşturuyor. Biz, 1 Mayıs'ta, özel sektörü de dahil edersek 2,5 milyonu bulan taşeron çalışanın problemlerini konuşamıyoruz. Yüzde 20'leri aşan genç işsizliği, atanamayan 350 bin öğretmenin derdini konuşamıyoruz. 400 bin iktisadi idari bilimler fakültesi mezununa devlet tarafından sadece 199 kadro açıldığını konuşamıyoruz. Tüm sendikalara hitap ediyorum. Taksim hassasiyetinizi anlıyorum, saygı duyuyordum. Ama gelin siyasal iktidarın bu tuzağına düşmeyin. Yine 1 Mayıs'ı sis bombaları arasında problemlerin tartışılmadığı bir gün olarak kutlanmasına, iktidarın nemalanmasına fırsat vermeyelim."

KAMU-SEN 1 MAYIS'TA ADANA'DA

1 Mayıs'ı Adana'da tüm çalışan, emekli, işsiz ve üyelerinin katılımıyla kutlayacaklarını ifade eden Koncuk, "Kavga çıkarmayacağız. Kavga çıkarırsak sorunları gündeme getirme şansımız kalmaz. Kavga edilmesi gereken yerde et. Ama şu işsizliği gündeme getir, asgari ücretin hala 950 lira olduğunu gündeme getir. Çalışma şartlarını gündeme getir. Biz 1 Mayıs'ı heba etmeyeceğiz" diye konuştu.



Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda