2017-09-13 10:19:17

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde bulunana personel eksikliği için sınav ile sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştiriyor.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Her geçen gün bakanlıklar yeni alımlara yol açıyor. Devlet Personel Başkanlığı tarafından bugün ( 12 Eylül 2017 ) yapılan duyuruya göre, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesine 1 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak Lisans mezunu bilişim personeli alacak. Başvuru yapan adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre ve Yabancı Dil Sınavının ortalamasına göre kadro sayısının 20 katı kadar şeklinde sıralamaya giren adaylara sınav yapılacaktır. Sınav Bakanlık tarafından sözlü ve Uygulamalı Mülakat şeklinde yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesine alımını yapacak olduğu sistem uzmanı adayından, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına yatkın olmak ve kadronun gerektirdiği özel şartları taşımaları gereklidir. Özel niteliklere ilanın metninden ulaşabilirsiniz.

Söz konusu kadro için adaylara, 2 kat maaş verilecektir. Ayrıca adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları ve Yabancı Dİl sınavından puan almış olmaları gerekmektedir.
BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, 14 Eylül 2017 tarihi ile 28 Eylül 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının resmi internet sitesiden ( www.sanayi.gov.tr ) yayımlanan başvuuru formunu eksiksiz doldurarak elektronik ortamda son başvuru gününe kadar yapmaları gerekmektedir. 28 Eylül 2017 tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek. İlanın tam metnine ulaşmak isteyen adaylar aşağdaki bağlantıyı kullanabilirler.Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda