2016-12-22 18:58:08

Bazı KPSS Adayları ÖSYM Tarafından Engellendi

KPSS 2016/2 tercihleri başladı. ÖSYM KPSS 2016/2 Merkezi Atamalarında Bazı Adayların Tercih Yapması ÖSYM Tarafından Engellendi. KPSS Tercihi Yaparak Atanan Bazı Adayların Atanması da İptal Edilecek.Peki kimler ÖSYM tarafından engellendi? İşte KPSS tercihlerine ilişkin merak edilen detaylar...

Bazı KPSS Adayları ÖSYM Tarafından Engellendi

KPSS 2016/2 tercihleri başladı. ÖSYM KPSS 2016/2 Merkezi Atamalarında Bazı Adayların Tercih Yapması ÖSYM Tarafından Engellendi. Peki kimler ÖSYM tarafından engellendi?  İşte KPSS tercihlerine ilişkin merak edilen detaylar...

İŞTE NEDENLERİ:

LİSE düzeyinde sınava başvuran; ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (31 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olan adaylar)

LİSE düzeyinde sınava başvuran; ancak, sınava başvurduğu dönemde ön lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (24 Ağustos 2016 tarihi ve öncesinde bir ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar)

Ön lisans düzeyinde sınava başvuran; ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (31 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olan adaylar) tercih yapmaları ÖSYM tarafından engellenmiştir.

YANİ BİR ÜST EĞİTİM DERCESİNDE MEZUN OLUNDUKTAN SONRA BİR ALT DERECEDE MEMUR KADROLARINA BAŞVURU YAPILAMAZ.

BİR DİĞER ÖNEMLİ HUSUS:

KPSS Tercihi Yaparak Atanan Bazı Adayların Atanması da İptal Edilecek.

Aday koşulların tümünü karşılıyorsa ataması gerçekleşir. Eğer aranan koşulların tümü tutup yalnızca bir tanesi bile tutmuyor ise adayın ataması ÖSYM tarafından onaylansa bile Devlet Personel Dairesi tarafından iptal edilir.
ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz. 


Yorumlar
GÜNCEL
Babalar Günü yarın!

Babalar Günü yarın!

3 çocuğa yüzde 10 vergi indirimi geliyor

3 çocuğa yüzde 10 vergi indirimi geliyor

Ramazan Bayram tatili 9 güne uzatıldı!

Ramazan Bayram tatili 9 güne uzatıldı!