2017-05-02 17:18:16

30 Bin TL Hibe Desteği Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Genç Çiftçilere 30 bin TL hibe desteği verilmesine ilişkin tebliğ Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

30 Bin TL Hibe Desteği Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

31 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete'de genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği verilmesine ilişkin bir tebliğ yayımlanmıştı. Yayımlanan tebliğ'de genç çiftçi 30 bin TL hibe desteğine hangi projelerin başvuru yapabildiği ve başvuru şartları belirtildi. Genç çiftçi başvuruları şartları ise şöyle;

GENEL ŞARTLAR

Genç çiftçi 30 bin TL hibe desteğine başvuru yapacak adaylardan; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış olmak, Okur-yazar olmak, Başvuru tarihi itibarıyla ücretli çalışan olmamak, Başvuru tarihi itibarıyla örgün eğitime devam ediyor olmamak, Başvuru tarihi itibarıyla Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak, Hayvansal üretime yönelik, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesisi yapımı ve hayvan alımı konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 15 adet büyükbaş veya 50 adet küçükbaştan fazla hayvan sahibi olmamak, Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 50 adetten fazla arılı kovan sahibi olmamak, 5/4/2016 tarihli ve 29675 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2016/16) kapsamında; hibeden faydalanmış, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandığı halde sözleşmeyi imzalamamış, hibe sözleşmesi iptal edilmiş veya genç çiftçi proje değerlendirme komisyonunca başvurusu reddedilmiş olmamak, Aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

 

Genç çiftçi hibe desteği için başvuru yapacak olan adaylar ön başvurularını “https://gencciftci.tarim.gov.tr” web adresi üzerinden yapacaklardır. Kesin başvurular, genç çiftçilerin proje uygulayacağı kırsal alanda ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine şahsen yapılacaktır. Ayrıca genç çiftçi başvuruları 5 Mayıs 2017 tarihinde mesai bitiminde sona erecektir.

Başvuru yapabilecek projeler, başvuruda istenilecek belgeler, Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ ve tüm detaylar için TIKLAYINIZ. 

 Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda