2017-05-02 17:57:38

2017 Yılında Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Özellikle maddi durumu elveren öğrencilerin tercih ettiği özel üniversiteler burs kazanabilecek öğrencilerinde tercih ettiği eğitim kurumu olarak göze çarpıyor. Yüksek fiyatların konuşulduğu özel üniversitelerde bölümüne ve eğitim dönemine göre fiyatlarda değişiklikler oluyor.

2017 Yılında Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar Olacak?

2017 Yılı YGS ve LYS sınavlarının gerçekleşmesinin ardından üniversite tercihleri başlayacak ve birçok aday devlet üniversitelerini tercih edecek. Hem mali durumu iyi olan hem de devlet üniversitelerine yerleşemeyen öğrencilerin öncelikli tercihi özel üniversiteler olacaktır. Ancak özel üniversitelerin de fiyatları değişiklik göstermektedir. Bir de ÖSYM'ye bildirilen fiyatların altına düşememek gibi bir durumla karşı karşıya olan özel üniversitelerin indirimli öğrenci alma yollarından birisi bursluluk oranlarıdır.

Milyonlarca öğrencinin girdiği üniversite sınavında yüksek puan alanlar kadar beklediğinin altında kalanlarda oldu. Üniversite hayali kuran öğrencilerinin en büyük problemi ise burada ortaya çıkıyor. Yaşadığı şehirde eğitimine devam edemeyen öğrenciler farklı sebeplerden dolayı başka şehirlerde okumaya sıcak bakmamasından doğan sorunun çözümü özel üniversiteleri tercih etmekten geçiyor.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve eğitimin en önemli aşaması olan YGS sınavında 2 milyon 162 bin 895 aday ter dökmüştü. Uzun bekleyişin ardından belirlediği tarihin mesai saati bitimine kısa süre önce YGS sınavı sonuçları ÖSYM'nin resmi sayfasında açıklandı.

YGS sınavı sonuçlarının açıklanmasının üzerinden henüz geçmişken tercihini özel üniversitelerden yana kullanan öğrenciler için özel üniversitelerin güncel ücretlerini sizler için derledik.

Bilkent Üniversitesi 2017 akademik yılında T.C. uyruklu öğrenciler için tüm bölümlerin eğitim ücretini 30.400 TL olarak belirlemiştir. Yabancı uyruklu öğrencilerde ise bu ücret 14.500 ABD Doları şeklindedir. Farklı bankalardan özel üniversite ücretlerini kabul eden Bilkent aynı zamanda Kredili Mevduat Hesabı aracılığıyla taksit imkanı da sunmaktadır.

Koç Üniversitesi 2017 akademik yılında Tıp Fakültesi dışındaki bütün bölümler için eğitim ücretini 55.000 TL olarak belirlemiştir. Tıp Fakültesinde okumak isteyen adaylar için ise bu fiyat 76.000 TL’ye yükselmektedir.

Sabancı Üniversitesi için 2017 akademik yılında eğitim ücretleri yeni girişli öğrenciler için 46.000 TL ve mevcut öğrenciler için 45.000 TL olarak belirlenmiştir. Yabancı uyruklu öğrenciler için ise özel üniversite ücretleri 17.500 Dolar şeklindedir.

Yeditepe Üniversitesi ise 2017 akademik yılında eğiyim ücretlerini en yüksek Diş Hekimliği Fakültesi 51.000 TL ve en düşük Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 18.000 TL olacak şekilde belirlemiştir. Diğer bütün bölümlerin özel üniversite ücretleri bu iki değer arasında değişmektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi ise 2017 akademik döneminde eğitim ücretleri bölümlere göre değişmektedir. İletişim Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksek Okulu için 35.800 TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Hukuk Fakültesi için 38.900 TL, Tıp Fakültesi için 56.900 TL ve son olarak Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu için 19.300 TL olarak belirlemiştir.

Fatih Üniversitesi’nde 2017 akademik yılında öğrenci olmak istiyorsanız ise en yüksek TIP Fakültesi için 19,500 Dolar, en düşük ise Sosyoloji, Tarih, Coğrafya bölümleri için 4,750 Dolar arasında değişen bir özel üniversite ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Okan Üniversitesi 2017 yılında eğitim ücretlerini Tıp Fakültesi için 53.750 TL ile en yüksek ve birçok farklı bölüm için 34.900 TL ile en düşük olacak şekilde bu iki değer arasında belirlemiştir.

Işık Üniversitesi’nde 2017 akademik yılında eğitim ücretleri 36.542,00 TL olarak belirlenmiştir.
 Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda