2017-04-19 16:08:33

2017 AÖL ikinci dönem sınav sonuçları açıklandı

Beklenen açıklama geldi: 2017 AÖL ikinci dönem sınav sonuçları belli oldu. 31 gündür sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen öğrenciler sonuçları bakanlığın yönlendirdiği siteden öğrenebilecekler. Sınavdan hemen sonra soruları yayınlayan öğrenciler sonuçlar açıklanmadan sınavda ne kadar doğru yaptıklarını görmüşlerdi. 2017'nin son sınavı ne zaman yapılacak?

2017 AÖL ikinci dönem sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 AÖL ikinci dönem sınav sonuçları kendi sitesinden açıkladı. Açıklama bugün yapıldı. Sonuçların 21 Nisan 2017 tarihinde açıklanması bekleniyordu. 

2017 AÖL İKİNCİ DÖNEM SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Son sınav ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı üçüncü sınavlar 1 Temmuz ve 2 Temmuz 2017 tarihinde yapacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı duyuruya göre, sınava giren öğrenciler sınavdaki soruya dair itiraz için 3 gün, sınav sonuçlarına dair itiraz için sonuç açıklandıktan sonra 5 gün içinde itiraz edebiliyor. İtiraz hakkı süresinden sonra itiraz dilekçesi işleme konulmayacaktır. Sosyal medyada soruların oldukça zor olduğunu söyleyen öğrenciler, birçok sorunun cevabını rastgele işaretlediklerini açıkladı. Sonuçlar ise ne zaman açıklanacak?

İtiraz etmek isteyen öğrenciler 20 lira ücret edemesi gerekiyor. Üret ödeyeceği bankalar ise T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat. Ücretler Yenilik ve eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye adına yatırılacaktır.

Sonuçlar bir ay içerisinde açıklanması bekleniyor.

Sınavı geçmek için öğrencinin alması gereken puan 50. Öğrencilerin girdiği sınavlarda 20 soruya en az 10 soruya cevap veren öğrenci, dersi geçmektedir. Yanlış cevap, doğru sayısını azaltmıyor.

Sonuçların açıklanacağı siteye gitmek için TIKLAYINIZ

DOĞRU MESLEK SEÇİMİ İÇİN BU VİDEOYU İZLEYİN...

 

Sınava girmeden önce Bakanlık önemli uyarular yapmıştı

Yurt dışında sınava girecek olanların saatleri kendi ülkelerindeki saate göre değil, Türkiye saatine göre sınav olacaktır. Öte yandan sınava girecek olanlar MEB’in yurt dışındaki sınav merkezlerine müracaat etmesi gerekmektedir.

Bakanlığın açıkladığı yerlerde öğrenciler sınava girmek zorunluluğu vardır. Öğrenciler, belirlenen okullarda sınava girmediği takdirde, sınavları geçersiz olacaktır.

Belge, posta ile evlere gönderilmeyecektir. Öğrenci belgeyi, internet üzerinden alacaktır. Bunun için belgeyi ‘’Öğrenci Genel Bilgileri’’ menüsü altında yer alan ‘’ Sınav Giriş Belgesi’’ ekranından seçerek yazdırabilirsiniz.

MEB’in üstünde durduğu önemi uyarı ise, belgeyi son günlere bırakmama konusu. Yoğunluk olmasından ötürü sitede yaşanacak olumsuz bir durumda bakanlık sorumlu olmayacaktır.

Öğrenci sınava, giriş belgesi ile fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesiyle gelmesi mecburidir. Öğrenci kimlik kartında mecburiyet yoktur ama MEB getirilmesinde yarar vardır açıklaması yaptı.

Öğrenci gireceği sınavlarda derslerde 20 soruyu çözecektir. Her sorunun 5 puan değeri vardır. Toplam 60 puandan 45 puan alan öğrenci başarılı olacaktır (20 sorudan en az 9 soruyu doğru bilen sınavı başarıyla geçecektir) Sınavda yanlış cevap, doğru cevabı etkilemeyecektir.Haber Kaynağı : Cnnturk

Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda