2017-04-03 22:56:50

20.Dönem POMEM Polis Alımlarında En Düşük ve En Yüksek Yaş Sınırı Nedir?

20.Dönem POMEM alım şartları neler?Erkeklerde boy sınırı kaçtır? Kadınlarda boy sınırı kaçtır? 20.Dönem POMEM polis alımlarında en düşük ve en yüksek yaş sınırı kaç? POMEM alımlarında yaş hesaplama nasıl yapılır ?

20.Dönem POMEM Polis Alımlarında En Düşük ve En Yüksek Yaş Sınırı Nedir?

Lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 31 Aralık 2017 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak, 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 Puan türünden en az (60,00) taban puanı almış olmak. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az (48,00) taban puan almış olmak.

 

“Liselerden Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Fakülte ve Yüksek Okul lisans programına, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ve Polis Meslek Yüksek Okulu Ön lisans programına alınacak öğrencilerin; herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olanlar öğrenciliğe kabul edilir.” Polislik Vücut Kitle İndeksi Hesaplama Beden kitle indeksi, vücut ağırlığınızın boy uzunluğunuzun karesine bölünmesi ile elde edilmektedir. Biz de bu yazımızda polis akademisinin polis adaylarından istediği beden kitle indeksi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Vücut kitle indeksi polis amirleri eğitim merkezi, polis meslek eğitim merkezi ve polis meslek yüksek okulları sınavlarında aynı ölçü istenmektedir.

Bu ölçü tüm okullar için 18-27 arasında olması gerekmektedir. 17,9 ve 27,1 daha olsanız elenirsiniz. Bu nedenle sağlık taraması ve sınavlara girmeden kesinlikle beden kitle indeksinizi ölçtürerek sınavlara giriniz. Biz de aşağıda polis adaylarımız için vücut kitle indeksinin otomatik hesaplama robotunu sizlerle paylaşıyoruz

POLİS Mİ OLMAK İSTİYORSUNUZ ?

Lisans Mezunu adaylar bölüm farkı gözetmeksizin herkes başvuru yapabilir ancak bazı sağlık şartları ve boy-kilo vs. kriterleri vardır. POMEM için hangi KPSS puanı kullanılır ?

POMEM ile Polis olmak için KPSS’nin Genel Yetenek Genel Kültür testi olan Cumartesi Sabah Oturumuna girmek gerekir kısaca KPSS B Memurluk puanı da denir. POMEM için 2017 KPSS’ye  girecek adaylar: 2016 KPSS’de yeterli puanınız varsa 2017 KPSS’ye girmeyebilirsiniz. Hangi yılın KPSS puanı ile polis alımı yapılır? POMEM ile Polis olamak için hem tekli yılın hemde çiftli yılın KPSS puanı kullanılır, örneğin hem 2015 hemde 2016 kpss puanınız varsa hangisi yüksekse o yılın puanı ile POMEM’e başvuru yapabilirsiniz. Çiftli Yılların puanı 2 yıl geçerli, tekli yılların puanı 1 yıl geçerli. 2016 yılı kpss puanınız varsa 2017 KPSS’ye girmenize gerek yok ama puanınız başvuru için yetersizse yada puanınızı yükseltmek için 2017 KPSS’ye girebilirsiniz. Günün Videosu
Yorumlar
GÜNCEL
Her sabah çay içerseniz ne olur?

Her sabah çay içerseniz ne olur?

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

A101 AĞUSTOS KATALOĞU AÇIKLANDI

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

UĞUR ASLAN EŞİNİ NEDEN GİZLİYOR

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Hükümetten Bayram Müjdesi. 500 TL Verilecek

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Cep Telefonuyla Sakın Tuvalete Girmeyin

Memur ve emekliye 7 müjde yolda

Memur ve emekliye 7 müjde yolda