2017-04-09 19:16:47

17 Nisan'da öğretmenler ek ders alacak mı?

İdari tatil kararının alındığı 17 Nisan'da öğretmenler ve eğitim kurumu yöneticileri ek ders ücretlerini alabilecek mi?

17 Nisan'da öğretmenler  ek ders alacak mı?

Eğitim öğretim kurumlarında alınan idari tatil kararlarına yönelik olarak, 2016-2017 yıllarını kapsayan toplu sözleşmede şu hüküm yer almıştır:

"Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller 
Madde 2- (1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar."

Alınan bu karar uyarınca, yönetici ve öğretmenler, 17 Nisan 2017 Pazartesi günü, üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaktır. Yani 17 Nisan'daki ek dersler ödenecektir.öpğretmen 


Yorumlar
GÜNCEL
A101, 25 Mayıs 2017 İndirim Kataloğu

A101, 25 Mayıs 2017 İndirim Kataloğu

Yeraltında yaşıyorlar

Yeraltında yaşıyorlar