Metro ve metrobüs seferleri sabaha kadar sürecek

Metro ve metrobüs seferleri sabaha kadar sürecek! İstanbul'da metro ve metrobüsler sabaha kadar seferlerine devam edecek. İstanbul'da metro seferleri sabah saat 06.00'a kadar, Marmaray seferleri ise gece 01.00'a kadar devam edecek. Metrobüs seferleri 7/24 hizmet vermektedir.

10.01.2017 - 19:10
10.01.2017 - 19:10
Metro ve metrobüs seferleri sabaha kadar sürecek

İstanbul'da metro ve metrobüsler sabaha kadar seferlerine devam edecek. İstanbul'da dört gündür devam eden kar yağışı zaman zaman ulaşımda da aksamalara neden oluyor. İstanbul'da vatandaşların mağdur olmamaları için metro ve metrobüs seferlerinin uzatıldığı açıklandı.

METROBÜS KULLANAN 4 BİN KİŞİYLE ÇORBA VE 4 BİN SALEP

Yoğun kar yağışı nedeniyle Avcılar'da zorunlu olarak toplu taşıma araçlarını tercih etderek metrobüslere binenlere ücretsiz olarak günde 4 bin bardak çorba, 4 bin de salep ikram edildi.

Aralıksız yağan yoğun kar yağışı ve soğuktan etkilenenler için Avcılar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Üniversitesi Kampusu Metrobüs Durağına gelenlere aşevinde hazırlanan çorba ve salepler sabah ve akşam saatlerinde ikram etti. Karşılarında kendilerine ücretsiz sıcak salep veya çorba dağıtan görevlileri görenler teşekkür etti. Çorba ve salep dağıtımının soğuk havada bir süre daha devam ettirileceği sıcak bir mola vermelerinin sağlanmaya çalışıldığı ifade edildi.
Bu arada gündüz saatlerinde binaların çatılarından koparak yayaların can güvenliğini tehdit eden sarkıtlar için belediye tarafından özel ekip oluşturuldu. Ana caddelerdeki binalarda oluşan sarkıtlar görevliler tarafından kontrollü olarak kırılarak tehlike yaratmasının önüne geçilmeye çalışıldı.

İstanbul'da karla mücadelede 136 bin ton tuz
İstanbul'u etkisi altına alan karla mücadele için İstanbul Büyükşehir Belediye ekiplerince toplam 136 bin ton tuz ve 539 ton solüsyon kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı, gece aralıklarla devam etti.

Belediye ekipleri, gece boyunca TEM Otoyolu'nda Karayolları ekiplerine araç ve tuz takviyesi yaparak yolun açık tutulmasını sağladı, ilçe belediyelerine de ek tuz takviyesi yaptı.

Kar yağışının başlamasından bu yana belediye ekipleri toplam 136 bin tuz, 539 ton solüsyon kullandı. Vatandaşlara, mobil büfelerle kumanya, çay ve hazır çorba dağıtıldı. Ulaşım hizmetleri, halkı mağdur etmemek için 7/24 çalışmalarına devam etti.

Gece boyunca Park ve Bahçeler ile Katı Atık Müdürlüğü, Zabıta, İSFALT, İSTAÇ, 153 Beyaz Masa ekipleri üst geçitler, meydanlar ve otobüs duraklarında kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptı.

Kış koşullarına ilişkin çalışmalar, itfaiye, yol bakım, AFAD, emniyet, AYEDAŞ, BEDAŞ, TİAŞ, İGDAŞ, İSKİ, Şehir Hatları, Metro İstanbul, İETT, İCA (YSS Köprüsü) Karayolları, İBB Trafik başta olmak üzere 27 ayrı birimin yöneticileri tarafından AKOM'da koordine edildi.

Çeşitli noktalarda terk edilmiş, mahsur kalan veya trafiği olumsuz etkileyen araçlar (Tır, otomobil, kamyon, otobüs) itfaiye, yol bakım ekipleri tarafından güvenli noktalara çekildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle, İstanbul Metro, tramvay hatlarında 24 saat kesintisiz hizmet verirken, metrobüs hattına ek seferler konuluyor.

HABER YORUMLARI