Meteorolojiden sel ve fırtına uyarısı

Türkiye tam kış bitti derken Hafta başından itibaren yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına girecek. Sağnak yağışın özellikle bazı şehirlerde etkili olması bekleniyor. Meteorolajiden gelen yeni açıklamaya göre fırtına kuvvetli rüzgar yıldırım çarpmaları sel su baskınlarına karşı tüm vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

28.02.2015 - 19:59
28.02.2015 - 19:59
Meteorolojiden sel ve fırtına uyarısı

Türkiye  tam kış bitti derken Hafta başından itibaren yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına girecek. Sağnak yağışın özellikle bazı şehirlerde etkili olması bekleniyor. Meteorolajiden gelen yeni açıklamaya göre fırtına kuvvetli rüzgar yıldırım çarpmaları sel su baskınlarına karşı tüm vatandaşların tedbirli olmasını  istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; kuvvetli rüzgar, su baskını, yıldırım, ulaşımda sıkıntılara karşı hazırlıklı olunmasını bildirdi.
Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor ve  yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yağış anında kuvvetli rüzgar, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli davranılmasını ifade ederek vatandaşları uyardı.
 Toprak taşını için Muğla, Isparta, Antalya, Burdur'da alarm verildi.
Son değerlendirmelere göre; yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey batısı, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Muş, Bitlis, Van, Sivas ve Kayseri çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, güneybatı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis olaylarının görüleceği bildirildi.
 
İllerde hava durumu günün en yüksek sıcaklıklarıysa şöyle:
 
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı 14 derece
 
İstanbul :Çok bulutlu, ilk saatlerde sağanak yağışlı 14 derece
 
İzmir : Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14 derece
 
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21 derece
 
Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18 derece
 
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 18 derece
 
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 18 derece
 
Erzurum : Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kar yağışlı -1 derece
 
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13 derece

HABER YORUMLARI