MEB Görevde Yükselme Sınavı (GYS) başvuru ekranı açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) Merkez ve Taşra Teşkilatı Şef ve Memur Görevde Yükselme Sınavı Başvuru Ekranı Açıldı. Şef ve Memur Kadro Listesi. Sınava Kimler Başvurabilir? Son Başvuru Tarihi ve Tüm Detaylar

19.10.2015 - 15:20
19.10.2015 - 15:20
MEB Görevde Yükselme Sınavı (GYS) başvuru ekranı açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) bünyesinde Merkezve Taşra teşkilatlarında norm kadro açığı olan ve münhal durumda olan şef ve memur kadroları için Görevde Yükselme Sınavı (GYS) başvurularını almaya bugün başladı. Başvuru yapmadan önce ilgili yönetmelikteki şartlar,genel şartlar ve özel şartları okuyarak başvuru yapabilabilecek. Son başvuru tarihi 4 Kasım 2015.

Başvuru sayfası ve tüm memur ve şef kadroları için şartları haberimizin içinde bulabilirsiniz.

Sınav Tarihi ve Yeri:

06 Aralık 2015 Pazar günü Saat : 10:00’da daha önce duyurulan sınav merkezlerinde yapılacak. Sınav Merkezleri daha önceki haberimizde mevcut aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

Kadrolar: Şef: 2217 kadro, Memur: 3174 kadro.

Genel Başvuru Şartları:

Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin “Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin” 6 ncı maddesinin 1 ncı fıkrası gereği; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde belirtilen şartlar ile üçüncü fıkrada kadrolar itibariyle belirtilen hizmet süresi ve eğitime ilişkin şartları taşımak, Görevde yükselme sınavında başarılı olmak.

Şartları taşıyıp taşımadığınızı öğrenmen için ilgili “Yönetmeliği” aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Şef kadrosu için şartlar:

Başvurunun son günü (04/11/2015) itibarıyla; En az iki yıllık yüksekokul mezunu olmak, Son iki yılı Bakanlıkta olmak üzere Devlet memurluğunda en az beş yıl görev yapmış olmak.

Memur kadrosu için şartlar:

Başvurunun son günü (04/11/2015) itibarıyla; En az lise veya dengi okul mezunu olmak,  Son iki yılı Bakanlıkta olmak üzere Devlet memurluğunda en az üç yıl görev yapmış olmak.

MEB Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik İçin Tıklayınız

Başvuru Ekranı İçin Tıklayınız

HABER YORUMLARI