Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alacak

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapıyor. Yayınlanan ilana göre Dışişleri Bakanlığı Rotterdam Başkonsolosluğunda görev yapmak üzere bir sözleşmeli sekreter alımı yapacak. Peki ilana başvuru şartları neler? İşte yapılacak alıma ilişkin tüm detaylar...

11.01.2017 - 18:40
30.11.-0001 - 00:00

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacak. Devlet Personel Başkanlığında yayınlanan ilana göre Rotterdam Başkonsolosluğunda sekreter pozisyonunda görev yapmak üzere bir adet sözleşmeli personel alınacak. Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımı için başvurular 12 Ocak tarihinde başlayıp 30 Ocak 2017 tarihinde sona erecek.

Yayınlanan ilana göre Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımı için başvuru yapmak isteyen adayların Türk uyruklu olması, en az lise mezunu olması ve kamu haklarından yoksun bulunmaması gerekiyor. Yaş şartı olarak 46 yaşından gün almamış olmak şartı ilanda belirtiliyor. Erkek adayların da askerliğini yapmış ya da yapmış sayılıyor olması gerekiyor.

Rotterdam Başkonsolosluğunda çalışacak olan sözleşmeli personel alımında adayların Türkçe ve Hollandaca dillerini çok iyi derecede biliyor olması şartı aranacak. Ayrıca bilgisayar kullanabilmek ve her türlü iklim koşulunda çalışabileceğine dair sağlık raporu almak gerekiyor. Bilindiği üzere Dışişleri Bakanlığına kamu personeli alımlarında artık KPSS şartı aranmıyor.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları özgeçmiş, başvuru dilekçesi, pasaport gibi ilanda belirtilen belgelerle birlikte şahsen ya da posta yoluyla yapılacak. Belgelerin Rotterdam Başkonsolosluğuna ulaştırılması gerekiyor. Başvuruların ardından yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak.

HABER YORUMLARI