Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülakat açıklaması!

Atama bekleyen öğretmenler bu habere dikkat! Ataması Yapılmayan Öğretmenler bugün Ankara'da Cumhurbaşkanına Mülakatın kaldırılması gerektiği söyledi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülakat açıklaması geldi. İşte o açıklamalar ve merak edilen detaylar...

02.10.2016 - 21:40
02.10.2016 - 21:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülakat açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ''Mülakatı terör örgütlerini elemek için yapıyoruz kaldırmamız mümkün değil'' dedi.

Görüşmeyi yapan arkadaşların çıkardığı sonuç:

''Cumhurbaşkanımızın bugün yapmış olduğu kısa konusmadan maalesef ki çıkardığımız sonuç bundan sonra öğretmen alımlarında mülakat olmasıdır.

Cumhurbaşkanı Mülakatın kaldırılmasıyla ilgili olumlu bir şey söylemedi. Ama Fetöcülerin yüksek aldığını söyledik.''

İsmet Yılmaz'dan Atama Bekleyen Öğretmenleri Şok Edecek Açıklama!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AA muhabirinin yeni eğitim öğretim yılına ilişkin sorularını yanıtladı.

Eğitim yılının iyi başladığını, herkesin mutlu, huzurlu olduğunu belirten Bakan Yılmaz, "Ama geçmiş dönemlerden çok daha iyi bir mesafe almış durumdayız. Gerek Yüksekova, Hakkari'de gerek Edirne ve bütün ilçelerinde aynı hassasiyetle eğitim-öğretim yılı başladı. Geçmiş yıllarda böyle bir durum da yoktu. İnşallah çok daha iyi olacak." diye konuştu.

"30 bin öğretmenin staj dönemi bitti"

Gerçekte bir öğretmen açıklarının olmadığını, bunu çok net söyleyebileceğini kaydeden Yılmaz, 40 binin üzerinde norm kadro fazlası öğretmen bulunduğuna işaret ederek, geçen şubatta aldıkları 30 bin öğretmenin staj döneminin bittiğini, adaptasyonlarının sağlandığını vurguladı.

"20 bin sözleşmeli öğretmeni bu ay içinde başlatacağız"

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Türkiye'de öğretmen açığının olmamasının nedenlerine ilişkin şu bilgileri verdi:

"Ayırdığımız öğretmen sayısı 28 bin. Bu dönemde 30 bin öğretmen katıldı. Norm fazlası 40 bini de saymıyorum. Bir de 20 bin yeni sözleşmeli öğretmeni bu ay içinde başlatacağız. Dolayısıyla bir öğretmen açığımız yok. Yeter ki öğretmenlerimizle iyi bir planlama yaparak, bir çalışma gerçekleştirelim. Bunu da il müdürlerimiz ve okul müdürlerimiz beraber yapacak, iyi bir noktaya gideceğiz."

HABER YORUMLARI