CTE 4 bin infaz koruma memuru alımı sona eriyor

İş arayan memur adayları bu habere dikkat! Başvuruları sakın kaçırmayın. CTE 4 bin infaz ve koruma memuru alımı sona eriyor. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), 4000 sözleşmeli infaz ve koruma memuru (İKM) ilanına son başvuru tarihi 23 Aralık 2016 yani mesai saati bitiminde sona erecek.İşte yapılacak alıma ilişkin ayrıntılar...

22.12.2016 - 00:29
30.11.-0001 - 00:00

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) Taşra Teşkilatına Sözleşmeli personel alımı ilanı 7 Aralık 2016 tarihinde yayınlanmıştı. CTE bünyesinde istihdam edilmek üzere 4000 sözleşmeli infaz ve koruma memuru (İKM) alımı başvuru için son gün yarın yani 23 Aralık 2016 olarak duyuruldu.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), infaz ve koruma memuru (gardiyan) alım ilanına başvuru yapmak için, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi olarak en az iki yıl görev yapmış ve 20 Ekim 2016 tarihine kadar da kendi isteği ile görevinden ayrılmış olma şartı aranıyor.

CTE infaz ve koruma memuru alımında, sadece uzman erbaşlıktan 20 Ekim'e kadar ayrılmış olanların başvuru son gününe kadar da 35 yaşını doldurmamış olma şartı aranıyor. Başvuru yapacaklar için KPSS şartı da aranmayacağı ilanda yer almıştı.

CTE infaz koruma memuru alımında, Bakanlık internet sitesinden veya Adalet Komisyonu Başkanlıklarından alınacak form ile sözlü sınava başvuru yapılacak. Başvuru sırasında mezuniyet belgesi, uzman erbaş olarak çalıştığını gösteren hizmet belgesi, kendi istekleri ile ayrıldığına dair sözleşme fesh belgesi ile adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuru yapılması gerekiyor.

HABER YORUMLARI