Açıköğretim öğrencilerine büyük müjde

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim alanındaki bilgi, birikim ve tecrübesinden hareketle hayata geçirdiği yenilikleri öğrencileriyle buluşturmaya devam ediyor. Facebook Twitter Linkedin Google Gönder

28.12.2015 - 13:06
28.12.2015 - 13:06

Uzaktan eğitim alanında asrın gerekliliklerine göre kendisini sürekli yenileyen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, bu kapsamda hayata geçirdiği ‘karne’ uygulamasıyla Açıköğretim öğrencilerine, başarı durumlarını detaylı bir şekilde görebilme olanağı sunuyor. 2015-2016 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavlarına, yetiştirilmesi planlanan uygulama ile artık öğrenciler, e-mail adreslerine gönderilen karne sayesinde başarı durumlarının yanı sıra sınav sonuçlarına ilişkin detaylı bilgi sahibi olabilecekler.

Öğrencilere geri dönüşler açısından önemli katkılar sağlaması düşünülen uygulamadan, Açıköğretim Sistemindeki öğrencilerin yararlanabilmeleri için tek koşul ise e-mail adresi edinmeleri. Bu işlemi gerçekleştiren öğrencilere sonraki aşamalar için e-mail adreslerine bir link gönderilecek ve öğrenciler bu linke tıkladıklarında kendilerine ait web ekranına bağlanarak girdikleri sınava ilişkin bütün bilgilere ulaşabilecekler. Bu uygulama öğrencilere başarı notlarının yanında sınıf içerisindeki düzeylerini, sınav sorularının cevaplarını ve sorumlu olduğu konulardaki eksikliklerini de görme olanağı sağlayacak.

HABER YORUMLARI